Judith Uyterlinde nieuwe directeur van Writers Unlimited

12 February 2023, 19:59 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Hans Koole

Judith Uyterlinde wordt per 1 april 2023 directeur van Writers Unlimited, dat in Den Haag onder meer het festival Winternachten organiseert.

Uyterlinde werkte als redacteur en uitgever voor diverse Nederlandse literaire uitgeverijen. Sinds 2017 was ze directeur bij World Editions, een Engelstalige uitgeverij gespecialiseerd in vertaalde literatuur. Ook voor het festival Winternachten is zij geen onbekende; van 2008 tot 2012 was zij al aan het festival verbonden als programmeur en van 2012 tot 2015 als programmacoördinator.

“Ik verheug me erop om samen met alle andere betrokkenen verder te bouwen aan dit unieke internationale literatuurfestival dat ik al lange tijd een warm hart toedraag", zegt Judith Uyterlinde. "Winternachten heeft veel te bieden dat in deze tijd belangrijker is dan ooit: een podium om aan de hand van de literatuur het gesprek aan te gaan over onderwerpen die ons allemaal aangaan en bezighouden. En, minstens zo belangrijk, het is ook een ontmoetingsplek om met mensen uit alle delen van de wereld te praten, te lachen en te dansen. Ik heb er nu al zin in.”

Omstreden

Judith Uyterlinde volgt Ellen Walraven op, die 1 december 2022 vertrok. Walraven was pas twee jaar directeur van Writers Unlimted. Haar benoeming destijds was omstreden omdat zij vlak daarvoor nog in een adviescommissie van de gemeente zat waarin over de subsidie van Winternachten werd beslist. Een ander literatuurfestival in Den Haag, Crossing Border, zou volgens de adviescommissie juist geen recht meer hebben op subsidie. De gemeenteraad zorgde er uiteindelijk voor dat beide festivals geld kregen.